Česká společnost IceWarp věří, že nabízí řešení, které může být plnohodnotnou alternativou systémům pro spolupráci, jako jsou Microsoft 365, Microsoft Exchange či Google Workspace. Navíc slibuje ochranu a zabezpečení dat, včetně jejich ukládání na lokální servery.
Většina podniků používá kolaborační nástroje od největších gigantů, jako jsou Google nebo Microsoft. To ovšem znamená mnohdy ne stoprocentní přehled nad ukládáním dat. IceWarp Epos na rozdíl od konkurenčních služeb slibuje ochranu uživatelských dat. Svá data centra nemá na cloudu žádného velkého providera, ale bývají umístěna v té zemi, kde jsou vytvářena. Podléhají tedy lokální legislativě a neměla by se dostat k třetím stranám.
O co jde?
Platforma Epos chce firmám vytvořit virtuální kancelář umístěnou na cloudu s kompletními službami, které společnost potřebuje – psaní e-mailů, ukládání souborů, chat mezi kolegy a týmy, videokonference a spoustu dalších funkcí.
Díky Eposu by IceWarp rádi pokryli 90 % funkcionality pracovního dne. Zároveň tím, že je vše ve webovém rozhraní bez nutnosti instalace či v aplikaci, nabízí oddělení práce od života. Jedná se o uživatelské rozhraní, které zpřístupňuje veškeré kancelářské nástroje z jedné plochy bez přepínání mezi aplikacemi.
Uživatelská data jsou pod kontrolou
Nespornou výhodou IceWarpu je to, že má k dispozici několik datových center, která se nacházejí po celém světě. Z těchto datových center si mohou klienti vybírat – mají tedy pod kontrolou, kde se jejich data nachází. Společnost navíc svým zákazníkům garantuje, že jejich data nebude nikdo analyzovat, či je dokonce poskytovat třetím stranám.
Společnost díky zárukám vysoké bezpečnosti má již dnes zákazníky z řad veřejné správy, vládních institucí či univerzit. Vychází tím vstříc trendům – čím dál více firem dává přednost řešením, která nabízejí lokální úložiště a zaručují transparentní práci s daty. Mezi jejich klienty patří například malajský úřad vlády či globální firmy Maersk, Ford nebo Allianz.
„Všechny firmy přirozeně hledají, kde ušetřit, zejména v oblasti pravidelných měsíčních nákladů. Protože u kancelářských softwarů se tyto náklady odvíjejí od počtu uživatelů, je u firem s desítkami zaměstnanců cena rozhodujícím faktorem. Vytvořili jsme proto kolaborační nástroj, který se množstvím funkcí a vyspělostí plně vyrovná konkurenci, ale je až o polovinu levnější,“ popisuje Adam Paclt, CEO společnosti IceWarp.
Další aktualizace, které slibují posunout řešení ještě o level výš, by měly následovat na konci čtvrtletí. Platforma IceWarp by mohla ukázat, že to v současnosti jde i jinak než se pouze spoléhat na řešení technologických gigantů a podporovat jejich monopolní postavení.
Autor: Nicole Baronová